Voie bună, pe soare şi pe... furtună

A fost mare petrecere, vineri-seara, la Carani. Chiar dacă furtuna apărută din senin era să dea peste cap planurile organizatorilor, lumea nu s-a speriat şi voia bună, distracţia şi jocul au continuat toată seara.

Prezenţa a fost extrem de numeroasă, iar sarmalele şi celelalte bucate oferite cu generozitate de familiile implicate în eveniment au făcut furori. Cei mici s-au distrat şi ei, având un parc de distracţii unde intrarea a fost gratuită. „Este frumos când oamenii se bucură, socializează şi se simt bine împreună. Suntem mândri că am reuşit să ducem acest bal la a VII-a ediţie şi sper să continuăm tot aşa în fiecare an”, a declarat Claudiu Coman, primarul comunei Sânandrei, de care aparţine satul Carani.

«  August 2018  »