Localnică sărbătorită la 100 de ani!

O femeie din comuna Sînanadrei a împlinit venerabila vârstă de 100 de ani. Zsuzsana Schilk s-a născut în Sânandrei (comună de care aparţine acum satul Covaci), a copilărit la Lovrin, dar s-a căsătorit tot în comuna natală, unde a ajuns la vârsta de 100 de ani. Acum locuieşte în satul Covaci.

A avut două fete, însă doar una dintre ele mai trăieşte, purtându-i de grijă mamei sale care, în ciuda bătrâneţii, încă mai poate face câţiva paşi.

„Abia aşteaptă să vină primăvara, ca să poată face o plimbare pe afară. Nu a avut o viaţă uşoară, dar poate tocmai greutăţile au întărit-o şi a putut ajunge la 100 de ani”, spune fiica ei, bucuroasă şi ea de surpriza făcută de Primăria Sânandrei.

Zsuzsana Schilk a primit din partea adminsitraţiei locale un tort, un pachet cu dulciuri şi buchete de flori.

„Am făcut 100 de ani”, spunea şi bătrânica, parcă nevenindu-i să creadă cum trece timpul.

Un gand bun impreuna cu cele mai sincere urari de sanatate si fericire din partea Primariei, Consiliul Local, alaturi de intreaga comunitate a comunei Sinandrei."

«  Aprilie 2018  »