La Sânandrei s-a inaugurat o nouă investiţie de anvergură. Este vorba de Parcul IndustrialArtemis, care se întinde pe o suprafaţă de 15 hectare. GrupulArtemis a predat obiectivul cu toate utilităţile necesare (curent electric, gaz, apă. etc), pe prima parcelă fiind ridicată o hală din confecţii metalice. Este a doua investiţie de acest fel, după ce în luna mai la Sânandrei s-a maiinaugurat un parc industrial, unde se va construi o fabrică de medicamente. Şi asta nu e tot, pentru că în curând se va da în folosinţă un nou parc industrial, care se va întinde pe o suprafaţă de 40 de hectare. "Ne bucurăm că în decurs de doar trei săptămâni am reuşit să inaugurăm două parcuri industriale. Sunt obiective extrem de bine-venite pentru comunitate, atât în ceea ce priveşte numărul de locuri de muncă create, cât şi al taxelor şi impozitelor încasate. Nu în ultimul rând, astfel de investiţii sunt şi o lovitură de imagine pentru comuna noastră", a declarat Claudiu Coman, primarul comunei Sânandrei.
Back.