Autobuzele din Timişoara, gata de start

Începând cu data de 03.06.2019 inaugurăm două noi linii metropolitane, pentru locuitorii comunei Sânandrei. Este vorba despre M41 (Carani – Sânandrei – Timișoara) și M42 (Covaci - Timisoara). Acestea vor avea trasee și stații bine delimitate.
M41 – Carani – Sânandrei – Timișoara

Traseu dus: Calea Stan Vidrighin (Garaj auto STPT) – strada Ștefan cel Mare – Piața Traian – bulevardul 3 August 1918 – podul Decebal – bulevardul Revoluției din 1989 – strada Hector – Piața I.C. Brătianu – strada Oituz – Piața Mărăști – Calea Alexandru Ioan Cuza – Piața Consiliul Europei – Calea Aradului – DN 69 – Sânandrei - Carani.
Stații dus: Banatim (garajul auto, stație existentă L21) – Prefectură (stație existentă M44) – Hector (stație existentă E2 si M44) – Consiliul Europei (stație existentă E2, L17 și L18) – Remus Răduleț (stație existentă L17 si L18) – Liege (stație existentă L17) – Agronomie (stație existentă L17) – Flora (Sânandrei) – Centru Sânandrei (la monument) – Măslinului (Sânandrei) – Centru Carani – Darson (Carani).
Traseu întors: Carani - Sânandrei - Calea Aradului - Piața Consiliul Europei - Calea Alexandru Ioan Cuza - Piața Mărăști - strada Oituz - Piața I.C. Brătianu – bulevardul Take Ionescu – strada Nicu Filipescu - bulevardul Revoluției din 1989 - Podul Decebal – bulevardul 3 August 1918 – Piața Traian - strada Ștefan cel Mare - Calea Stan Vidrighin (Garaj auto STPT).
Stații întors: Darson (Carani) – Centru Carani – Măslinului (Sânandrei) – Centru Sânandrei (la monument) – Flora (Sânandrei) - Liege (stație existentă L17) – Dacia Service (stație existentă L17) - Consiliul Europei (stație existentă E2,L17 si L18) - Mărăști (stație existentă L17) – Bastion (stație existentă L17) - Banatim (garajul auto, stație existentă L21).
La anumite ore M41 întoarce la Piața Verde: Carani – Sânandrei - Piața Verde – strada Liege – Calea Torontalului – strada Augustin Coman – Calea Aradului – Sânandrei – Carani. Este folosită stația Piața Verde (stație existentă E1 și L18).
M42 – Covaci – Timișoara

Traseu dus: Calea Stan Vidrighin (Garaj auto STPT) – strada Ștefan cel Mare – Piața Traian – bulevardul 3 August 1918 – Podul Decebal – bulevardul Revoluției din 1989 – strada Hector – Piața I.C. Bratianu – strada Oituz – Piața Mărăști – Calea Alexandru Ioan Cuza – Piața Consiliul Europei – Calea Aradului – DN 69 – Centura Timișoara - Covaci.
Stații dus: Banatim (garajul auto, stație existentă L21) – Prefectură (stație existentă M44) – Hector (stație existentă E2 și M44) – Consiliul Europei (stație existentă E2, L17 și L18) – Remus Răduleț (stație existentă L17 și L18) – Liege (stație existentă L17) – Agronomie (stație existentă L17) – Covaci (Centru - strada Bisericii/grădiniță)
Traseu întors: Covaci – Centura Timișoara – DN 69 - Calea Aradului - Piața Consiliul Europei - Calea Alexandru Ioan Cuza - Piața Mărăști - strada Oituz - Piața I.C. Brătianu – bulevardul Take Ionescu – strada Nicu Filipescu - bulevardul Revoluției din 1989 - Podul Decebal – bulevardul 3 August 1918 – Piața Traian - strada Ștefan cel Mare - Calea Stan Vidrighin (Garaj auto STPT).
Stații întors: Covaci (Centru - strada Bisericii/grădiniță) - Agronomie (stație existentă L17) - Liege (stație existentă L17) – Dacia Service (stație existentă L17) - Consiliul Europei (stație existentă E2, L17 și L18) - Mărăști (stație existentă L17) – Bastion (stație existentă L17) - Banatim (garajul auto, stație existentă L21).

«  Iunie 2019  »