Un milion de euro pentru asfaltare în Sânandrei

Toată comuna Sânandrei va primi o nouă înfăţişare, odată de vor fi încheiate lucrărilşe de asfaltare care se execută în toate localităţile de pe raza unităţii administrativ teritoriale. Primarul Claudiu Coman speră ca acest lucru să se întâmple până în toamnă, când se estimează că se vor finaliza lucrările a căror valoare ajunge la suma de un milion de euro. Sunt bani proveniţi în urma aprobării unui proiect derulat pe fonduri europene, demersurile fiind începute încă din urmă cu trei ani. Din cauza repetatelor evaluări, reevaluări şi contestaţii, execuţia efectivă a fost amânată, însă iată că acum s-a dat startul acestei impresionante lucrări, înh urma căreia vor fi afaltate nouă străzi din Sânandrei, Covaci, Carani şi fostul IAS Sânandrei. În acelaşi timp, se realizează şi accesele la proprietăţi.

«  Septembrie 2018  »